Skąd wzięła się nazwa prosecco?

Technologie

Wino jest świetnym napojem, który można wykorzystać zarówno na specjalne okazje, jak i do codziennego użytku. Wino prosecco jest bardzo popularne do picia na co dzień, ze względu na mnogość rodzajów tego gatunku wina oraz możliwość dopasowania takiego produktu, który będzie odpowiadał smakowo każdej osobie. Prosecco kojarzy się przeważnie z winami musującymi, ale nie zawsze tak jest. Istnieją również wersje stołowe, które nie posiadają w sobie dwutlenku węgla i są polecane jako wino na co dzień.

Skąd wzięła się nazwa wina prosecco?

Większość nazw różnych rodzajów wina pochodzi albo od regionu, z którego pochodzą, albo od nazwy szczepu winogron, z którego są produkowane. Tak też było w tej sytuacji. Prosecco jest nazwą szczepu winogron. Z czasem jednak na ten szczep owoców przestano mówić w ten sposób, a zaczęto określać je mianem glera. Nazwa stylu wina jednak pozostała bez zmian, dzięki czemu wino prosecco zawdzięcza swoją oryginalną nazwę. Samo wino pochodzi z Włoch, gdzie jest produkowane. Proces produkcji jest regulowane przez tamtejsze apelacje, dzięki którym jakość produktów stoi na najwyższym poziomie, a wszystkie wina, które używają tej nazwy handlowe, spełniają rygorystyczne kryteria. Więcej o pochodzeniu tego cudownego trunku znajdziecie na https://propaganda24h.pl/pl/c/PROSECCO/139 gdzie specjaliści Propaganda24 chętnie podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Czym charakteryzuje się wino prosecco?

Wina na ogół różnią się od siebie przeróżnymi cechami sensorycznymi. Wino prosecco występuje przeważnie w wersji musującej, co jest jego najbardziej charakterystyczną cechą. Jest to wino białe, które w większości przypadków jest wytrawne lub półwytrawne. Warto pamiętać, że pomimo tego, że jest to wino musujące, nie ma ono nic wspólnego z szampanem.

Dodaj komentarz