Jakie miseczki wybrać dla naszego dziecka?

Inne

Wybór plastikowej miseczki dla naszego dziecka nie musi być specjalnie skomplikowany. Dzieciom jest bardzo często obojętne to, z jakiego rodzaju miseczki jedzą – niemniej jednak czasami możemy ucieszyć dziecko poprzez zakup ładnej miseczki np. z motywami z ulubionej kreskówki lub o jakimś finezyjnym kształcie. Wielu rodziców zadaje również pytania dotyczące tego, czy plastikowe miseczki do zupy są czymś bezpiecznym i czy można z nich karmić dzieci.

Jak to z tym bezpieczeństwem?


Najczęściej miseczki wykonane z plastiku są produkowane z dwóch rodzajów materiałów – polipropylenu oraz żywicy melaminowej. Ten drugi materiał jest dość rzadki w Polsce, głównie ze względu na małą popularność i istnienie pewnych teorii na temat szkodliwego działania tego rodzaju produktów. Wielu rodziców zadaje również pytania dotyczące tego, czy plastikowe miseczki do zupy można podgrzewać do wyższych temperatur – np. w kuchence mikrofalowej bezpośrednio przed podaniem. Wszystko zależy od materiału – część miseczek jest do tego przystosowana, gdyż strukturalnie przypominają znane przez wszystkich opakowania na żywność nadające się do użycia w mikrofali. Dlatego w mikrofali najlepiej sprawdzą się produkty z https://www.lideropakowania.pl/miseczki-papierowe.html, które są sprawdzone w testach przez doświadczonych specjalistów.

Jakie fajne miseczki możemy kupić dziecku?

Istnieje cała masa koncepcji dotyczących kształtu, koloru oraz zdobień. Bardzo często miseczki dla dzieci sprzedawane są w finezyjnych zestawach, które zawierają różnego rodzaju kubeczki, sztućce, kubki nie-kapki oraz inne fajne akcesoria – np. śliniaczki. Warto się tym zainteresować i wybrać coś ciekawego dla naszej pociechy.

Dodaj komentarz