Czy druk 3D wpływa niekorzystnie na zdrowie?

druk_3d_zdrowie.jpgDrukarki 3D dla większości stanowią innowacyjne rozwiązanie w branży, które ułatwia życie wielu z nas. Pytanie się rodzi, czy innowacyjna technologia jest całkowicie bezpieczna dla naszego zdrowia?

Pierwsze drukarki

Kiedy powstawały pierwsze drukarki 3d wiele osób zastanawiało się o szkodliwość tego typu produktów i ich wpływ na nasze zdrowie. Pomimo upływu lat pytania te pozostają jak najbardziej aktualne i bardzo dobrze, że są one zadawane. Troska o zdrowie to dziś jedna z ważniejszych spraw i nie powinniśmy kwestii zdrowotnych bagatelizować również w przypadku drukarek domowych. Filament, czyli materiał eksploatacyjny do takich drukarek 3d nie jest sam w sobie szkodliwy, ale w procesie wytwarzania zaprogramowanego elementu drukarka oczywiście rozgrzewa to zwykle do niesamowicie dużych temperatur powodując topnienie.

Procesy drukowania

To właśnie w wielu wypadkach tego momentu procesu drukowania tyczą się wszystkie obawy. I zupełnie słusznie. Topienie niektórych elementów w nieosłoniętych i niezabezpieczonych warunkach było by dla nas absolutnie bardzo niebezpieczne. Jednakże specjaliści z rapidcrafting.com zapewniają nas, że nie mamy czego się obawiać. W przypadku drukarek 3d wszystko jednak odbywa się pod ochroną, a same urządzenie posiada również odpowiednie dysze odprowadzające, które pozwalają na oczyszczenie powietrza wokół urządzenia jak i w nim samym. Dzięki temu dzisiejsze drukarki 3d są całkowicie bezpieczne i za takie właśnie się je powszechnie uznaje. Ich szkodliwość nie jest względem nas w żadnym wypadku większa niż w przypadku klasycznych drukarek, choć oczywiście by tak było urządzenia musza być znacznie bardziej skomplikowane. Nie ma jednak podstaw do obaw o nasze zdrowie.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.cryptictales.pl/index.php?trackback/14

This post's comments feed