Czy astygmatyzm można leczyć?

Inne

Każda osoba posiadająca wadę wzroku zdecydowanie lepiej czuje się w okularach korekcyjnych lub w soczewkach kontaktowych. Wynika to z oczywistego faktu polepszenia ostrości widzenia podczas stosowania tego rodzaju rozwiązań. Czy jednak wady takie jak astygmatyzm można wyleczyć?

Diagnoza okulisty

Kiedy czujemy, że nasz wzrok zaczyna się psuć, a częstotliwość bólów głowy w ostatnim czasie zdecydowanie się zwiększyła, może to być znak, że rozwija się u nas wada wzroku. Bez względu na przyczynę takiego stanu rzeczy należy w jak najkrótszym czasie zgłosić się do specjalisty, który zdiagnozuje u nas występującą wadę wzroku. Dobrze jest korzystać z usług okulisty regularnie, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której nieleczona wada wzroku może spowodować wypadek, na przykład podczas jazdy samochodem.

Jak leczyć astygmatyzm?

Leczenie astygmatyzmu w dużej mierze polega jedynie na regularnym kontrolowaniu wady lub na noszeniu okularów bądź soczewek kontaktowych torycznych. Jeżeli nasz lekarz stwierdzi, że kwalifikujemy się do laserowej korekcji wzroku, możemy zdecydować się na zabieg, który przywróci naszym oczom prawidłowy stan zdrowia, który pozwoli na pozbycie się z naszego życia okularów i soczewek kontaktowych. Nie wszystkie osoby lubią, czy też chcą się pogodzić z noszeniem okularów na co dzień, dlatego właśnie medycyna wychodzi do nich z rozwiązaniem zabiegu laserowego, który jest w stanie pozbyć się istniejącego problemu wady wzroku. Niestety nie wszyscy mogą z takiego zabiegu skorzystać, a jeżeli przekroczyliśmy czterdzieści lat, to szanse powodzenia zmniejszają się niestety do minimum.

Dodaj komentarz